Jeżeli zaczynasz z biznesem (lub nawet tylko z nowym pomysłem w obrębie istniejącego już biznesu), niepewność Cię po prostu zjada! Mimo wielkiego entuzjazmu, możesz się czuć, jakbyś chodził(a) po omacku – nie wiesz jak Twój produkt zostanie przyjęty, trudno Ci zdefiniować dokładnie Twojego klienta (jak to, przecież wszyscy mogą być moimi klientami!), nie wiesz jak ustalić cenę i pozyskiwać efektywnie klienta.

A może.. to wszystko sobie uświadamiasz zaraz po pierwszej próbie “wypuszczenia się” na rynek, kiedy widzisz, że na Twoją stronę www wchodzą 3 osoby tygodniowo ( w tym Twoja Ciocia, Mama i najlepsza przyjaciółka), że nikt o Tobie nie wie, nie czeka na Twój produkt, nie ma wielkiego “wow”!!… Klapa!

Może być też inaczej… z entuzjazmem zaczynasz swój biznes, masz klientów, pracujesz po 16 godzin dziennie, wszystko się kręci, ale po roku lub dwóch, okazuje się, że nadal nie zarabiasz, pokrywasz zaledwie koszty firmy…

A może masz tak… już od roku zaczynasz swój biznes i nie możesz zacząć. Na każdym kroku łapie Cię paraliż decyzyjny, bo zamiast “wyjść do ludzi”, przygotowujesz swój biznes w swojej dziupli, w kompletnym odosobnieniu

Zdradzę Ci sekret…..

Ja przeszłam w mniejszym lub większym stopniu przez wszystkie te fazy! (Może tylko bez zapracowywania się 16 godzin na dobę, bo tego chcialam za wszelką cenę uniknąć. Za to miałam małe dzieci… muszę coś dodawać? ;-))

Przysięgam!!!I mimo, że teoretycznie wiedziałam, że powinnam zrobić badanie rynku, wyjść do ludzi, zbadać potrzeby klienta, to w praktyce po prostu nie wiedziałam, jak to zrobić.

Na szczęście te czasy już są za mną, a teraz mogę pomóc Tobie w zbadaniu, czy Twój pomysł na biznes chwyci!

 

Ten kurs jest oparty na 3-dniowym wyzwaniu, które wcześniej przeprowadzałam na Facebooku. Postanowiłam je udostępnić, bo wiem, że miało ogromną wartość dla uczestników. Chcę, abyś mógł/mogła z niego skorzystać w każdym momencie, unikając tych błędów, które ja popełniłam w początkach mojego biznesu.

Dzięki przejściu przez serię kroków i zadań zawartych w tym kursie:

  • ustalisz swoją grupę docelową
  • dowiesz się jak znalezc swój wyróżnik (Unique Selling Point)
  • ustalisz swój Przekaz
  • sporządzisz Mapę Pomysłu
  • sporządzisz Mapę Rynku badając potrzeby klienta

Zachęcam Cię również do dołączenia do mojej grupy na Facebooku Biznesninja – trenujemy na czarny pas w biznesie.

Tam możesz przetestować swój pomysł w bezpiecznym środowisku innych osób takich jak Ty, zapytać o radę, otrzymać feedback, zmieścić swoją Mapę Pomysłu.

Pamiętaj, kardynalny błąd początkujących przedsiębiorców to pracowanie nad swoim pomysłem w izolacji!

Witaj! Mam na imię Lidia i pomagam przedsiębiorcom zorganizować swój biznes tak, aby mogli skoncentrować się na NAJWAŻNIEJSZYM i rozwijać się SZYBCIEJ, dzięki zastosowaniu odpowiedniego PROCESU i NARZĘDZI.

Przeszkoliłam już ponad 200 przedsiębiorców, a wśród nich trenerów, coachów, konsultantów, firmy księgowe, szkoły językowe i wiele innych firm usługowych, które opierają swój biznes na swojej ekspertyzie, wiedzy i doświadczeniu. Pomagam im zapełniać szkolenia i warsztaty, pozyskiwać stałych klientów, zarabiać na ich wiedzy.

Mam czarny pas w ulepszaniu procesów (Lean Six Sigma Black Belt) i przenoszę tę wiedzę i doświadczenie na grunt biznesowy.

Sama popełniłam wiele błędów jako początkujący przedsiębiorca, startując zupełnie z czymś npwym po 12 latach pracy w korporacji.  Pocżątkowy okres w biznesie kojarzy mi się z wylewaniem zimnego kubła wody na moją głowę pełną pięknych pomysłów. Strategia i planowanie (a wtedy – ich brak!!) to zdecydowanie jedna z największych lekcji. Teraz wiem, że dzięki wypróbowanym narzędziom i procesowi możesz rozwijać swój biznes DUUUŻO SZYBCIEJ, i iść przez tę przygodę bojowym krokiem jak prawdziwy BIZNESNINJA! Ja chcę Ci w tym pomóc.